Blog


Predaj bytu bez realitky – naozaj sa vám oplatí?

Chcete predať byt a veríte, že to zvládnete aj bez realitky. Veď nafotiť si pekne byt, napísať pár informácií a dať inzerát na internet zvládne vraj každý priemerne inteligentný človek. A čo neviete vy sami, to si „vygúglite“.  Nebudete predsa za to platiť realitku - ušetríte a byt si predáte sami. Ušetríte ale naozaj? Poďme sa na vec pozrieť čisto ekonomicky, cez peniaze.

Čítaj ---> TU


Odpovedáme na vaše otázky:

1. Prečo berú makléri peniaze za nič?! Priznám sa otázka je skôr provokačná, ale nezaskočila. Veľa ľudí má zlé skúsenosti s realitkami, z toho plynie nespokojnosť a nedôvera. Som nesmierne rád, že mám príležitosť tento názor zmeniť a vytvárať dôveru v korektných vzťahoch a realitnom biznise.

2. Chcem si kúpiť dom. Financovať ho budem predajom bytu v Bratislave. Aký je postup. Ako dlho môže tento proces trvať? V tomto prípade je dôležité načasovanie

3. Rozvod. Rozvádzam sa s manželom, ktorý sa so mnou odmieta dohodnúť...

Čítaj  ---> TU


Koronavírus a jeho vplyv na ceny nehnuteľností.

Koronavírus zasiahol aj realitný trh a realitné kancelárie prežívajú ťažšie obdobie. Mnohí makléri aj z iných kancelárii sa ma pýtajú, čo s marketingom, máme reklamu zastaviť? Ako nás to zasiahne? Čo ceny nehnuteľností? Ako sa vysporiadať s touto situáciou?

Čítaj --->TU


Odbornosť realitných maklérov.

Často sa stretávam s prístupom, "Veď maklér môže byť ktokoľvek.", alebo "Aká odbornosť? Veď čo je to predať byt! Načo makléra, veď len vezme províziu a o nič sa nestará. Áno asi ste mali zlú skúsenosť s maklérom neodborníkom. K tejto téme sa vyjadril aj náš realitný expert Andrej Židek, ktorého spokojnosť klientov, svedčí o skúsenostiach a individuálnom prístupe ku každému z nich.

Čítaj  ---> TU


Ako zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti?

Áno, pri kúpe nehnuteľnosti sa môžete stretnúť aj s takouto fotkou. Patrí to skôr medzi kuriozity :) Ako zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti? Čo je to homestaging a prečo je dôležitý? 

Čítaj  ---> TU